Mokslas ir jo finansavimas yra vienas iš pagrindinių faktorių, rodančių šalies išsivystymo lygį. Pažangiausios pasaulio valstybės, tokios kaip JAV ar Skandinavijos šalys, mokslui skiria itin didelį dėmesį – mokslo finansavimas šiose šalyse perkopia 3 proc. BVP, tačiau Lietuvai iki to toli. Mūsų mokslininkai skiria daugybę metų mokslui, turi didžiulį darbo krūvį, bet gauna mažus atlyginimus. Tad ar verta būti mokslininku? Ir ar mokslui skiriame pakankamą dėmesį mūsų visuomenėje?
Diskusijos dalyviai:
- Dr. Urtė Neniškytė. Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkė, biochemijos mokslų daktaro laipsnį įgijusi Kembridžo universitete. Ši mokslininkė stažavosi Europos molekulinės biologijos laboratorijoje Italijoje ir gavusi Marie Sklodowska Curie stipendiją grįžo savo mokslinių tyrimų tęsti į Lietuvą.
- Dr. Gintaras Valušis. Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro direktorius, prisidedantis prie perspektyvių lietuvių mokslininkų grįžimo į Lietuvą.
- Goda Raibytė. LRT.lt žurnalistė, rašanti mokslo populiarinimo temomis, bei mokslo ir technologijų populiarinimo platformos „Techo“ įkūrėja. Prieš mėnesį ji lankėsi NASA ir bendravo su ten dirbančiais lietuvių bei užsienio mokslininkais.
- Ignas Maželis. Vilniaus universiteto biochemijos studentas, prieš savaitę iš JAV laimėjimą tarptautiniame sintetinės biologijos konkurse parvežusios komandos „Vilnius iGEM“ narys, jau dabar besipraktikuojantis laboratorijoje bei planuojantis moksline veikla užsiimti ir ateityje.
Laikas: 19 val.
Vieta: Restoranas „La Bohème“
Tai yra renginių ciklo „Café Scientifique“ diskusija, kurioje apie mokslą diskutuojame neformalioje aplinkoje – prie puodelio kavos ar vyno taurės. Renginį organizuoja Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Studentų mokslinė draugija.
Lauksime jūsų!